فیلتر های دو لایه

فیلتر های دو لایه

روش های تصفیه آب

واحدهای تصفیه آب از آن جهت اهمیت دارند که انواع متفاوتی از ناخالصی‌ها در آب وجود دارند که نه تنها برای سلامتی انسان مضرند بلکه به محیط زیست و حیوانات نیز آسیب می‌رسانند. مواد آلی، کدورت آب و سایر ناخالصی‌ها توسط فیلترهای دولایه قابل فیلترند. البته این فیلتر کردن به معنای پاک شدن تمام ذرات محلول در آب نیست هرچند که مطمئنا باعث کاهش ذرات معلق می‌شود که درنتیجه آن باعث کم‌شدن درجه سختی می‌شود.

فیلتراسیون چندلایه با فیلترهای چندلایه شامل فرآیندهای ساده مکانیکی است که از فرآیند‌های جذب شیمیایی و فیزیکی بهره‌ می‌برد. فشار، رسوب، و انتشار از جمله بخش‌های مهم این فرآیند است. در پایان نیز تراکم اینرسی فرآیند فیلتر را پایان داده و آب صاف و تمیز را می‌دهد.

ماسه کوارتز، ذغال آنتراسیت، زغال سنگ، ماسه سیلیکا و گارنت از مواد اولیه محبوب در لایه‌های فیلتر هستند. فیلترهایی که با این نوع مواد تهیه می‌شوند کاربردهای صنعتی و خانگی را پاسخ می‌دهند. آب‌های سطحی و پسماندها را نیز می‌توان با استفاده از این نوع سیستم فیلتراسیون خالص سازی‌کرد.

انواع فیلترهای دو لایه

فیلترهای آنتراسیت

این نوع زغال سنگ در کنار ماسه سیلیس در فیلترهای دولایه استفاده میشود و به دلیل چگالی کمترش نسبت به ماسه سیلیس، روی آن قرار گرفته و با توجه به محتویات بالای کربنش، در برابر بسیاری از مواد شیمیایی مقاومت میکند. انتراسیت به طور طبیعی بسیار سخت و محکم است و به همین دلیل نیز کاربردهای بسیار زیادی در صنعت از جمله در فیلترهای تصفیه آب دارد. به علاوه آنتراسیت ظرفیت بسیار زیادی در جذب ذرات معلق موجود در آب و کاهش کدری آن دارد.

 

 

فیلترهای کلسیت

 

 

کلسیت نه تنها به عنوان لایه ای از فیلتر عمل میکند بلکه در خنثی کردن pH آب نیز نقش به سزایی دارد، بنابراین فیلترهای کلسیت برای آبهایی که دارای pH پایین هستند نیز توصیه میشود. کلسیت میزان pH آب را افزایش داده، از خاصیت اسیدی و  درنتیجه خورندگی آن میکاهد. به علاوه با افزایش کیفیت آب، نیاز به شست و شوی لوله های مسی، فلزی و سایر بخشهای لوله کشی شده را میکاهد. از آنجایی که کلسیت در طبیعت یافت میشود، قیمت آن نیز مناسب بوده و با اکثر فیلترهای مورد استفاده در واحدهای تصفیه سازگار است. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به کلسیت با مشاوران ما تماس بگیرید.

فیلترهای پودر کربن فعال

 

 

این نوع فیلترها برای حذف آلودگی های باقیمانده، ذرات معلق ریز و ترکیبات آلی بسیار مناسب هستند و خطر بیماری های منتقل شده از آب را به شدت کاهش میدهند. همچنین اپودر زغال فعال طعم و بوی آب را به شدت بهبود میبخشند. هرچه وزن مولکولی ذرات معلق بالاتر باشد این فیلترها عملکرد بهتری دارند. به علاوه هرچه آب تصفیه شده pH پایین تری داشته باشد بدین معنا است که عمل فیلتراسیون بهتر و موثرتر بوده است. پودر ذغال فعال عملکرد بسیار خوبی در فیلتراسیون دارد و همچنین در سایزهای مختلف از دانه های درشت، متوسط و ریز قابل سفارش است. برای اطلاعات بیشتر در خصوص پود کربن فعال وارداتی این شرکت با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *