کربن فعال

کربن فعال

کربن فعال – کربن اکتیو 
Activated Carbon 
GAC

کربن اکتیو گرانولی یک دسته از کربن اکتیو تولیدی شرکت های هندی بر پایه پوست نارگیل و یا زغال سنگ هستند و برای تصفیه آب نوشیدنی و داخل فیلترهای تصفیه مورد استفاده قرار میگیرد.

کربن فعال به عنوان یک جاذب قوی در جذب بو , رنگ , طعم , حذف کلر آب و … موثر بوده و در سیستم های تصفیه آب آشامیدنی و یای تصفیه فاضلاب , اثر بخشی مختلفی دارند .

 

این ماده با توجه به اثر بخشی بالا در صنعت تصفیه و پالایش دارای اهمیت ویژه داشته و پارامتر های مختلفی در انتخاب کربن فعال دارای اهمیت می باشد.

در صنعت تصفیه آب یکی از مهم ترین المان ها سختی کربن اکتیو  می باشد که با نماد Ball pan hardness اندازه گیری می شود .

سختی کربن اکتیو در هنگام استفاده از کربن فعال در فیلتر های آب بسیار با اهمیت است . سختی مناسب باعث میشود که این ماده به هنگام تصفیه و بکواش که باعث همزدگی و بهم ریختگی آن کمیشود دچار سایش و شکستگی نگردد.

در صورت سلیش و شکستگی کربن اکتیو این لایه به مرور از سیستم تصفیه خارج و ارتفاع آن در فیلتر کاهش می یابد و در آن صورت دیگر اثری در سیتیم تصفیه نخواهد داشت.

در بازار ایران کربن فعال بر پایه مواد گیاهی و پوست بادام و گردو در حال تولید می باشد ولی بدلیل سختی پایین این محصولات استفاده در سیستم های تصفیه آب پیشنهاد نمی گردد.

آیتم های دیگر در انتخاب کربن فعال ] سایز کربن اکتیو (دانه بندی آن ) , میزان جذب ید Iodine Number ( که معرف میزان  تخلل   در کربن فعال می باشد ) , میزان قلیاییت وئ اسیدیته , میزان خاکستر و … می باشد.

جهت دریافت اطلاعات در مورد کربن فعال و مجودی محصول با دفتر تهران شرکت گسترش صنایع آفاق رها در تماس باشید .

با توجه به خاصیت اثر بخشی بالای این نوع کربن، میتوان از آن در آکواریوم، واحدهای تصفیه آب و فیلترهای تصفیه آب آشامیدنی خانگی نیز استفاده کرد

کربن فعال

محصول کربن فعال توسط شرکت های معروف Jacobi , Kalimati , Blue Wave  و … قابل تامین می باشد.

این محصولات در تصفیه خانه های شرکت های صنعتی تولید فولاد , تولید مس , پالایشگاه های نفتی , پتروشیمی و تصفیه خانه های آب کاربرد گسترده ای داشته است.

کربن فعال 2