ماسه سیلیس و گراول

ماسه سیلیس و گراول

سیلیس ( ماسه سیلیس )

سابقه استفاده از صافی های ماسه ای تند در تصفیه خانه های آب به اواخر قرن نوزدهم بر می گردد. تصور اولیه در مورد تصفیه شنی مبنی بر این بوده است که ماسه مانند یک صافی ساده ذرات معلق آب را در خود نگهداشته و به اصطلاح آب را صاف می کند، بعدها ثابت شد که علاوه بر ذرات معلق و درشت ، باکتریها و ذارت بسیار ریزترنیز در منافذ بین ذرات ماسه گرفته می شوند .

 

بستر این گونه صافیها شامل یک لایه ماسه سیلیسی بوده که روی یک یا چند لایه شنی نگهدارنده قرار دارد. این صافیها که تحت عنوان صافیهای تک لایه نامیده میشوند دارای ظرفیت فیلتراسیون حداکثر 120 تا 140 متر مکعب بر روز به ازای هر متر مربع صافی می باشند. اغلب تصفیه خانه های موجود در کشور ایران و خصوصا تصفیه خانه های قدیمی از این نوع صافیها (صافیهای تند ماسه ای) بهره میبرند.
بروز پدیده لایه بندی معکوس پس از عمل شستشوی معکوس صافی یا بک واش ، راندمان پایین در حذف مواد معلق آب خصوصا در کدورتهای بالای NTU 20 آب ورودی به صافیها، نیاز به تعداد بیشتر عملیات بک واش، درشت دانه شدن بستر صافی ها بمرور زمان و فرار فلوکها و ذرات معلق از بستر صافی و در نتیجه کیفیت نامناسب آب خروجی از صافی ها (خصوصا در ایام بروز پیک کدورت) باعث گردید تا ایده استفاده از صافیهای با بستر مخلوط مطرح گردد.

مشخصات آکواسیلیس

 

آکواسیلیس AquaSilica– سیلیس تولید شده در این شرکت با توجه به استانداردهای رایج مواد گرانولی فیلتراسیون ها مانند BS EN 12904 و AWWA-B100 دارای مشخصات شیمیایی و فیزیکی منطبق با آنها می باشد, این مشخصات توسط آزمایشگاه های مختلف به روش های درج شده در استاندارد های فوق اندازه گیری شده و نتایج آن قابل ارائه به مشتریان گرامی میباشد.

دانه بندی های عمومی سیلیس

سیلیس های کوارتزیت و کوارتز تولیدی این شرکت عمدتا در سایزهای زیر به مشتریان عرضه می گردد.

  1. 0.8- 0.4 mm
  2. 1.2 – 0.7 mm

 

لازم به ذکر است که با توجه به نیاز مشتریان تغییرات دانه بندی امکان پذیر است.

واحد های مصرف کننده سیلیس و آکواسیلیس

  •  تصفیه خانه های  آب آشامیدنی
  • واحد های شیرین سازی آب دریا.
  • تولید کنندگان انواع عایق های گرم , سرد و صدا
  • تولید کنندگان پشم سنگ , سرامیک فایبر , فوم گلاس , پلی اورتان
  • تصفیه خانه های فاضلاب شهری و صنعتی
  • واحد های تصفیه آب در استخرهای عمومی و خصوصی

و به طور عمومی واحدهایی که  تصفیه آب در آنها نیاز می باشد مانند برج های خنک کننده پتروشیمی ها و پالایشگاه ها و …  از سیلیس این شرکت استفاده می کنند.

بسته بندی آکواسیلیس

سیلیس تولیدی این شرکت در بسته بندی های بیگ بگ ( جامبو بگ ) به وزن حدودی یک تن  و یا در بسته بندی های 25 کیلوگرمی با توجه به نیاز مشتریان عرضه می شود.

بسته بندی های جامبو بگ جهت سهولت در حمل و جابجایی بر روی آنها 4 بند تعبیه شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *