کلسیت

کلسیت

آکواکلسیت : سنگ  کلسیت , سنگ آهک یا کربنات کلسیم

کربنات کلسیم با فرمول شیمیایی CaCO3 که به نام های کلسیت و یا سنگ آهک نیز شناخته می شود یکی از مواد معدنی است که در طبیعت یافت می‌شود.

در ایران معادن سنگ آهکی زیادی وجود دارد که با توجه به آنالیز های شیمیایی آنها کاربرد های متنوعی دارد.

این شرکت محصولات خود را جهت مصارف گوناگون ذیل تولید و بسته بندی می کند.

معدن آهک

دانه بندی های آکوا کلسیت

آکوا کلسیت ( نام های دیگر این محصول :کربنات کلسیم , سنگ کلسیت , سنگ اهک خام ) به رنگ سفید و شیری با خلوص حداقل 97 درصد در دانه بندی های مختلف 1-3 میلیمتر , 2-3 میلیمتر و 1.5 تا 3 میلیمتر قابل عرضه می باشد .

کلسیم کربنات با فرمول CaCO3 در سایز های سفارشی و مورد نیاز مشتریان قابل تولید می باشد . این مجموعه در خصوص آنالیز شیمیایی و  فیزیکی محصول کلسیت با استفاده از روش های مدیرت کیفیت حداکثر تلاش خود را در جهت حفظ و افزایش کیفیت می کند و نتایج آزمون های مختلف و تست دانه بندی  انجام گرفته بر روی سنگ آهک موید این سخن می باشد.

همچنین این مجموعه با راه اندازی کوره های دوار پخت آهک تا ظرفیت 40 تن در روز در کارخانه تولیدی خود توانسته آهک پخته مورد مصارف صنایع فولادی و تصفیه خانه های آب آشامیدنی را نیز تامین نماید.

در ذیل اطلاعات تکمیلی و نتایج گزارشات را ملاحظه میفرمایید:

بسته بندی های آکواکلسیت

آکوا کلسیت به صورت فله آماده بارگیری می باشد و در صورت نیاز مشتریان در بسته بندی های جامبوبگ با چهار بند که حمل و نقل این محصول را ایمن می نماید نیز آماده تحویل می باشد.

 

ویژگی های شیمیایی و فیزیکی

 

آنالیز سنگ کربنات کلسیم آکواکو با نانم تجاری آکواسیت را در جدول زیر ملاحظه میفرمایید :

جدول کلسیت

مصرف کربنات کلسیم در صنعت تصفیه آب و واحد های شیرین سازی آب

تماس سنگ کلسیت با محیط‌ های اسیدی، کربنات کلسیم یا سنگ کلسیت در آب حل گردیده و ph  را افزایش می دهد که به معنای کاهش خاصیت اسیدی بودن آب می باشد .تنظیم ph آب و کاهش اسیدیته آب یکی از موارد استفاده کربنات کلسیم در این صنعت می‌باشد.

این محصول بر اساس طراحی خطوط اسمز معکوس و واحد های شیرین سازی آب در این واحد ها به هدف دستیابی به موارد فوق مصرف می گردند.

 

اما برای خنثی سازی آب چه مقدار کلسیت یا سنگ آهک لازم است؟

معمولا هر 100 میلی گرم بر لیتر کلسیت حدودا 44 میلی گرم بر لیتر از کربن دی اکسید را خنثی می کند.